Twierdza Ossowiec

 


Muzeum Twierdzy Osowiec oraz trasy turystyczne Fortu I-go znajdują się na terenie jednostki Wojska Polskiego. Zwiedzanie tych obiektów może odbywać w zorganizowanych grupach, tylko po uprzednim umówieniu się z przewodnikiem z Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego (OTF).

 Twierdza Osowiec to najcenniejszy, obok kanału Augustowskiego, obiekt zabytkowy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Twierdza została usytuowana na jedynej przeprawie przez bagna biebrzańskie, w zwężeniu doliny Biebrzy. W przeszłości miała ona duże znaczenie strategiczne. Była bowiem ważnym elementem zespołu umocnień broniących zachodnich granic imperium rosyjskiego.

Niezapomnianych wrażeń dostarcza fantastyczny przewodnik, pan Mirosław Worona - Prezes Ossowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego- fantastyczny gawędziarz i chodzaca encyklipedia.

 

 

 

 

Połonina Caryńska

Propozycja na pierwsza w życiu "wspinaczkę" górska. 

Połonina Caryńska jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejsc. Jest fantastycznym punktem widokowym, idealnym na wyjście z dziećmi.

Szlak nie jest wyczerpujacy, zabiera niewiele czasu. Świetna trasa na "zapoznanie" z górskimi szlakami, tak by nie zniechęcić do dalszych wypraw młodych traperów.

 

 

Witaj!

Nikt nie narzeka na nadmiar wolnego czasu - jeśli go już mamy, to starajmy się go wykorzystać jak najlepiej potrafimy.

Wspólne rodzinne wypady to najlepszy sposób na nudę i niezapomniane przeżycia.

Przed Wami kilka pomysłów na wycieczki - zaszczepmy dzieciom od małego "apetyt na przygodę".

Wszystkie opisywane wycieczki "przetestowane na własnej skórze" - zdjęcia własnego autorstwa.

Rezerwat pokazowy żubra

Rezerwat pokazowy żubra w Białowieskim Parku Narodowym

 Zwierzęta w Rezerwacie eksponowane są w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalna roslinnościa. 

W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś.

Niezapomniane przeżycie dla najmłodszych.